Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,18 czerwca
Imienieny:
Elżbieta, Paula, Marek
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Grupa Inicjatywna Pałac Posada
obrazek
Grupa Inicjatywna Pałac Posada powstała po to by integrować społeczność lokalną, odciągnąć dzieci, młodzież od telewizorów, by wspólnie tworzyć jeden wielki projekt jakim jest promocja Posady i naszej Gminy oraz by ożywić i otworzyć zapomniany Pałac w Posadzie. Ważne dla nas jest to by w pałacu dzieci mogły skorzystać z różnych zajęć na które dziś muszą dojeżdżać do Konina, by same mogły dojść, dojechać tam na rowerach. Ważne również jest to by propagować historię pałacu i naszej miejscowości, by było to ważne miejsce na mapie turystycznej gminy. Nie chcemy by Posada była sypialnią Konina tylko naszym domem w, którym czujemy się dobrze i utożsamiamy się z tym miejscem. Grupa Inicjatywna powstała dzięki współpracy czterech rodzin ale nigdy nie była i nie będzie grupą zamkniętą, ponieważ tak naprawdę Grupę tą tworzą wszyscy ci, którzy inicjują i współtworzą wydarzenia w ramach działania tej grupy. Bo każdy nawet najmniejszy wkład pracy przyczynił się do realizacji jej celów np. upieczenie ciasta, pożyczenie przyborów do sprzątania, pożyczenie termosów czy zaparzenie herbaty dla gości, niby nic a jednak wiele. Jest to inicjatywa społeczna a osoby tworzące grupę, działają w ramach wolontariatu. Dlaczego? Bo sprawia im to przyjemność. Mało? Bo są społecznikami?

Zajęcia w ramach grupy były i są bezpłatne, a co najważniejsze dostępne dla każdego bez względu na wiek, płeć, zamieszkanie. Bo każdy człowiek jest dla nas ważny. Warsztaty są tak zróżnicowane tematycznie, by każdy znalazł tam coś dla siebie. Zapraszamy do współpracy każdego, kto wpisuje się w cele naszej grupy jest to miejsce, gdzie każdy może pokazać to co potrafi najlepiej, nauczyć innych lub po prostu przyjść posłuchać, spędzić miło czas lub napić się herbaty. Zajęcia są bezpłatne dzięki prostej zasadzie - korzystamy z wiedzy naszych przyjaciół, ochotników, firm, organizacji, które się do nas zgłaszają, wspierają nasz pomysł bo się im podoba. W zamian my umieszczamy reklamę i promujemy ich firmę, działania na naszej stronie FB. Nie wpisujemy się jednak w działania organizacji, które nastawione są na pobieranie pieniędzy od uczestników swoich zajęć oraz uzależniają swoje działania od przynależności do takiej organizacji. Niemniej jednak pracę i pasję każdego doceniamy. Pomysł nasz został zgłoszony do wielu konkursów, mających na celu promowanie podobnych działań w innych miejscowościach.

Inicjator i pomysłodawca projektu Anna Majer.

źródło: www.facebook.com/palac.posada
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ