Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,18 czerwca
Imienieny:
Elżbieta, Paula, Marek
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Schola Albertynki w Posadzie
obrazek
Schola dziecięca "Albertynki" w Parafii św. brata Alberta Chmielowskiego w Posadzie koło Konina powstała 20 maja 2015r, było to tuż po I komunii świętej pierwszej chórzystki - Gabrysi, która śpiewała tego dnia psalm wraz z rodzicami, dziś prowadzącymi grupę 15 cudownych dziewczynek w wieku od 6 do 12 lat, które kochają śpiewać dla Najwyższego, pod okiem niezwykle szczęśliwego z tego faktu księdza proboszcza, dziękującego Panu za piękną muzykę i dziecięce głosy w naszym kościele.

Repertuar grupy jest szeroki. Składa się nań wiele utworów łatwych i trudnych, piosenek co prawda dla dzieci, ale za to przyjemnych dla uszu starszych jak i młodszych parafian. Coś się znajdzie dla każdego, klaszczą, tańczą i bawią się w czasie każdego spotkania bo przecież kościół to miejsce, w którym nie powinno być smutno :)

Muzycy zapraszają do siebie wszystkie dzieci, chłopców również :)
a ich motto to: "Kto w kościele śpiewa, ten modli się podwójnie"

___________

Niestety, ze względu na niesprzyjające warunki działania rozwiązano Scholę Albertynki - jeden z bardziej rozpoznawalnych symboli Posady. Szkoda :(

___________
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ